تجهیزات پزشکی مصرفی
خانه / ماسک تنفسی / بهترین ماسک سوپاپ دار کربن اکتیو | بازرگانی رزمد

بهترین ماسک سوپاپ دار کربن اکتیو | بازرگانی رزمد

ماسک سوپاپ دار کربن اکتیو چیست؟ مزیت لایه های کربن موجود در ماسک چیست؟ انواع ماسکهای تنفسی کدامند؟ قیمت ماسک سوپاپ دار FFP3 بصورت عمده چقدر است؟ کاربردهای ماسک تنفسی N95 سوپاپ دار کجاست؟ آیا ماسک سوپاپ دار کربن دار یک ماسک با فیلتر هپا محسوب می شود؟

انواع ماسکهای تنفسی

انواع ماسک های تنفسی به دو دسته کلی تقسیم می شوند: ۱- انواع ماسک پزشکی و ۲- انواع ماسکهای صنعتی.

انواع ماسک تنفسی پزشکی نیز خود بر دو دسته اند: ۱- ماسک تنفسی N95 و ۲- ماسک طبی جراحی N95.

متأسفانه بدلیل آگاهی کم انواع ماسک سرماخوردگی که همان ماسک های صورت کش دار هستند، در مواقع آلودگی هوا به عنوان ماسک آلودگی هوا به کار می روند. در صورتی که در شرایط آلودگی هوا بهترین گزینه ماسک تنفسی N95 است. ماسک های سرماخوردگی بطور عمده برای جلوگیری از ورود ذرات ناشی از سیستم تنفسی بیمار به محیط اطراف مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین بیشتر برای محافظت از محیط و افراد دیگر است. ماسک سوپاپ دار کربن اکتیو نیز هم برای آلودگی هوا و هم در مناطق صنعتی کاربرد فراوان دارد.

انواع ماسک های کارتریج دار و ماسک آزمایشگاهی نیز جز ماسکهای تنفسی هستند که کاربرد خاص خود را دارند. قیمت ماسک آزمایشگاهی به کلاس طبقه بندی، برند و خارجی و ایرانی بودن آن بستگی دارد. مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار یا همان سوپاپ دار بستگی به نحوه مراقبت از ماسک، متریال و محیط کار دارد.

ماسک تنفسی N95

انواع ماسکهای تنفسی بر اساس دو کلاس طبقه تولید می شوند. ماسک هایی که با حرف اختصاری N نمایش داده می شوند بر اساس استاندارد موسسه آمریکایی NIOSH طبقه بندی شده اند. در حالی که ماسک های FFP براساس استاندارد طبقه بندی اروپایی EN149:2001 تولید شده اند. ماسک های فیلتر دار N95 99 به ترتیب برای فیلتراسیون ذرات غیرروغنی معلق در هوا حداقل ۹۵ و ۹۹ درصد کارایی دارند.

ماسک FFP2 در دو کلاس ۸۲۲۲ و ۸۲۲۶ تولید می شود. ماسک سوپاپ دار ۸۲۲۲ بدون لایه کربن کربن اکتیو تولید می شود که می توان آن را همتراز با ماسک تنفسی N95 در طبقه بندی آمریکایی دانست. اما ماسک سوپاپ دار ۸۲۲۶ بایستی دارای یک لایه کربن اکتیو واقعی باشد. این لایه باعث قابلیت فیلتراسیون بهتر در این ماسک ها می شود. این ماسک نیز تقریبا همتراز ماسک تنفسی N99 است با این اختلاف که ذرات و بخارات روغنی را نیز فیلتر می کند.

ماسک با فیلتر هپا

ماسکی که دارای کارایی  بالا فیلتراسیون است (یعنی ۱۰۰)، یک ماسک با فیلتر هپا است. انواع ماسک فیلتر دار دارای قابلیت فیلتراسیون متفاوتی هستند. ماسک فیلتر دار N95 بعنوان یک ماسک با فیلتر هپا شناخته نمی شود. در بین انواع ماسک فیلتر دار آزمایشگاهی هم تعدادی از آن ها این ویژگی را دارند.

عمر مفید ماسک فیلتردار به سطح فیلتراسیون آن ربط زیادی ندارد. بیشتر به نوع نگهداری، برند و متریال آن بستگی دارد. برای مثال مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار FFP2 شرکت پایش چند روز کاری است. ماسک سوپاپ دار کربن اکتیو FFP3 بعنوان ماسک با فیلتر هپا بسیار کارآمد است.

قیمت ماسک سوپاپ دار

قیمت ماسک معمولی بدون سوپاپ نسبت قیمت ماسک سوپاپ دار متفاوت است. یک ماسک فیلتردار معمولی بصورت عمده حدود ۱۵۰۰ تومان قیمت دارد. در حالی که قیمت ماسک N95 سوپاپ دار بسته به برند و کیفیت آن بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان است. اختلاف قیمت ماسک های آزمایشگاهی نیز ناشی از تفاوت ماسک FFP2 و FFP3 است.

بهترین ماسک سوپاپ دار کربن اکتیو

بهترین ماسک سوپاپ دار کربن اکتیو ماسکی است که دارای دو لایه کربن اکتیو باشد و یک ماسک با فیلتر هپا باشد. البته بهترین ماسک سوپاپ دار برای شما به نوع استفاده ای که شما از آن خواهید کرد بستگی دارد. مثلا برای آلودگی هوای شهر یک ماسک تنفسی N95 بهترین ماسک سوپاپ دار کربن اکتیو است.

اگرچه قیمت ماسک سوپاپ دار کمی بالا به نظر می رسد اما برای حفظ سلامتی در سطح کلان شهرها بسیار مناسب هستند. از طرفی دیگر کارخانه جات صنعتی که تعداد زیادی پرسنل مشغول به کار دارند استفاده از با ماسک های سوپاپ دار برای آن ها به صرفه تر است. صنایع گوناگون، داروخانه ها و شرکتهای پخش برای اطلاع از لیست قیمت انواع ماسک تنفسی می توانند با مدیریت فروش ما در ارتباط باشند.

کانال تلگرام