تجهیزات پزشکی مصرفی
خانه / ماسک FFP2 / ماسک سوپاپ دار کربن دار FFP2 ارزان قیمت

ماسک سوپاپ دار کربن دار FFP2 ارزان قیمت

ماسک سوپاپ دار کربن دار یا همان کربن اکتیو FFP2 با انواع گوناگون با ارزان ترین قیمت توسط نمایندگی های فروش عرضه می شود. ماسک N95 که در واقع همان ماسک FFP2 بدون کربن است حدود ۲ هزار تومان قیمت دارد. همچنین انواع ماسک با فیلتر هپا توسط این نمایندگی به فروش می رسد.

انواع ماسک فیلتر دار

ماسک فیلتر دار واژه ای که ممکن است با آن بسیار برخورد کرده باشیم این ماسک در واقع ماسک سوپاپ دار کربن دار است که با نام فیلتر دار کربن اکتیو نیز شناخته می شود. ماسک هایی که در آزمایشگاه کاربرد دارند عبارتند از انواع ماسک طبقه بندی شده بر اساس استاندارد NIOSH آمریکایی و  طبقه بندی بر اساس استاندارد EN-2001 که با نام ماسک فیلتر دار آزمایشگاهی معرفی می شوند. قیمت ماسک آزمایشگاهی با توجه به استاندارد آن و متریال به کار رفته در آن متفاوت است.

در بازار ایران ماسک های خارجی نیز حضور دارند که اغلب چینی هستند. اما ماسک فیلتردار ایرانی دارای کیفیت بسیار مناسبی است. چندین شرکت در زمینه تولید ماسک تنفسی فعال هستند که برخی از آنها کیفیتی قابل رقابت در سطح جهانی دارند. ماسک نقاشی در واقع مانند همان ماسک های آزمایشگاهی است. قیمت ماسک نقاشی در بازار در حال حاضر حدود هزار و پانصد تومان است.

ماسک با فیلتر هپا

ماسک های فیلتر داری که بر اساس استاندارد مؤسسه ملی سلامت و امنیت شغلی NIOSH آمریکا طبقه بندی می شوند در سه دسته کلی N، R و P قرار دارند.

  • N: عدم محافظت در برابر روغن
  • R: مقاوم در برابر روغن (تا حداکثر ۸ ساعت)
  • P: مقاوم روغن (فراتر از ۸ ساعت)

این فیلتر های حذف کننده ذرات بعد از اسم اختصاری یکی از اعداد ۹۵، ۹۷ یا ۱۰۰ را به همراه خواهد داشت که این عدد درصد کارایی ماسک در برابر ذرات را نشان می دهد. فیلترهایی که عدد ۱۰۰ را به همراه داشته باشند فیلترهای با کارایی بالا(یا ماسک با فیلتر هپا)نانیده می شوند.

ماسک فیلتر دار N95 بعنوان یک ماسک تنفسی فیلتر دار یک ماسک با فیلتر هپا نیست.

قیمت ماسک آزمایشگاهی

ماسک فیلتر دار آزمایشگاهی بر دو نوع یکبار مصرف و ماسک با فیلتر جداشونده هستند. ماسک یکبار مصرف سوپاپ دار در آزمایشگاه ها بسیار پر کاربرد است. قیمت ماسک آزمایشگاهی یکبار مصرف در حال حاضر از ۲ هزار تومان شروع می شود.

ماسک نقاشی نیز در واقع نوعی ماسک سوپاپ دار کربن دار یکبار مصرف است. این ماسک ها و ماسک های آزمایشگاهی در طبقه بندی های گوناگون از لحاظ قابلیت فیلتراسیون تولید می شوند. قیمت ماسک نقاشی ffp2 تقریبا ۳ هزار تومان است. ماسک ۳M 7502 اصل ماسکی است که در امور آزمایشگاهی و نقاشی بسیار استفاده می شود.

ماسک تنفسی N95

همانگونه که در بالا شرح داده شد، انواع ماسک های تنفسی سوپاپ دار بر اساس دو نوع طبقه بندی تولید می شوند. ماسک تنفسی N95 در واقع همان ماسک FFP2 بدون لایه کربن اکتیو یا دارای لایه کربن اکتیو است. مدت زمان استفاده از ماسک N95 بسته به محیط و نوع نگهداری حدود یک روز کاری است.

ماسک های فیلتردار N95 99 برای محیط های دارای گرد و غبار و همچنین آزمایشگاه ها و نواحی صنعتی بسیار مناسب هستند. ماسک N99 یا همان ماسک سوپاپ دار کربن دار قابلیت جذب ذرات غیر روغنی تا ۹۹ درصد را دارد. بنابراین برای سطوح بالاتر آلودگی نیز می تواند بهترین گزینه باشد.

ماسک سوپاپ دار کربن دار FFP2 ارزان قیمت

ماسک سوپاپ دار FFP2 در دو کلاس ۸۲۲۲ و ۸۲۲۶  تولید می شود. اولی بدون لایه کربن بوده و به ماسک N95 نیز معروف و دیگری دارای یک لایه کربن می باشد. ماسک سوپاپ دار کربن دار معمولا در دو نوع تولید می شود یکی با یک لایه کربن و دیگر با دو لایه کربن اکتیو که بنام ماسک FFP3 کربن اکتیو نیز شناخته می شود. این ماسک یک ماسک با فیلتر هپا است یعنی از قدرت فیلتراسیون بالایی برخوردار است.

کانال تلگرام